Nagranie Studyjne

 

Kiedy Twój utwór jest już gotowy – pora aby go nagrać

Celem nagrania studyjnego jest uzyskanie jak najlepszej jakości dźwięku. To czas, w którym musisz dać z siebie 100%. Nie jest to odpowiedni moment, by bawić się w półśrodki. Przecież właśnie powstaje Twoja piosenka!

Nagranie w studiu trwa zazwyczaj kilka godzin, podczas których sztab specjalistów: aranżerów, producentów muzycznych, inżynierów dźwięku wspiera Cię w działaniach. Powierzyłeś swoją karierę najlepszym praktykom w branży, którzy to wiedzą doskonale, jak wykonywać swoją pracę najlepiej. Założenie, że będziesz decydować o każdym z podjętych działań to zwykła utopia oraz strata czasu i pieniędzy. Chętnie wysłuchamy Twoich uwag, ale pamiętaj, że jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci stworzyć hit list przebojów, a znamy się na tym, jak nikt inny.

Bez wątpliwości jesteś na dobrej drodze, ponieważ jak na profesjonalistów przystało – już w pierwszej fazie powstawania Twojego utworu wyeliminowaliśmy wiele błędów, z którymi zmagają się początkujący artyści, do których należą m.in. nieodpowiednia tonacja, partie pisane ponad możliwości, brak wsparcia profesjonalistów oraz ekspertów i co za tym idzie – działanie na własną rękę, stawianie sobie poprzeczki za wysoko i brak samoakceptacji.

Utwór nagrywamy kilku lub nawet – kilkunastokrotnie. Wszystko po to, by wspólnie wyłonić jego najlepszą wersję, którą następnie poddamy dalszej obróbce. Gwarantujemy, że nasi specjaliści z powodzeniem złapią moment, w którym nagrasz najlepszą możliwą wersję swojego utworu. Podczas procesu może się tak stać, że zniechęcisz się niewyczyszczonymi, surowymi śladami, które dopiero zamienią się w formę gotową do odsłuchu. Te wychodzące prosto ze studia nigdy nie brzmią jak gotowe, zmiksowane i zmasterowane nagrania. Oczywiście, wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do pięknych, jasnych, czystych dźwięków płynących z radiowych głośników, jednakże są one efektem czyszczenia, strojenia i dynamicznego wyrównywania.

Dlatego trzeci etap powstawania Twojego utworu: Aranżacja, Mix i Mastering, o którym przeczytasz w kolejnej sekcji, jest bardzo ważny.
 
 
nzalewskablog