Talent Show od kuchni. Czy warto iść do telewizji? Czy program typu Voice of Poland jest dla każdego?

Jestem na Spotify… i co dalej? Dystrybucja muzyki na platformach streamingowych.
11 kwietnia, 2021
Jak dostać się do radia, czyli sposób na dotarcie do dziennikarzy muzycznych
11 kwietnia, 2021

Dlaczego warto decydować się na udział w talent show w TV? Jak można porównać konkursy telewizyjne? Z finalistką 4 edycji programu Must Be The Music – Iwoną IVO Kmiecik rozmawia Rafał Konieczny.

  1. Zalety programów Talent Show

Talent Show są sposobem dotarcia do szerszej publiczności. Zwiększamy grono naszych słuchaczy, zbieramy doświadczenie przed kamerami i występami live. Tego typu programy pomagają w rozpoznawalności. Klipy z wykonami dostępne są w Internecie, zdobywają tysiące wyświetleń. Nagrania są komentowane, lajkowane i udostępniane. Dzięki talent show zwiększają się nasze zasięgi w social mediach. Dziennikarze interesują się przebiegiem naszej kariery, piszą artykuły.

  1. Odpowiednie przygotowanie

Do programów telewizyjnych musimy się przygotować. Wskazane są występy na lokalnych konkursach, gdzie zdobędziemy choć minimalne obycie sceniczne. Warto przećwiczyć tremę przed zaufanymi znajomymi, rodziną. Idąc na casting do talent show, należy wybierać piosenki, w których dobrze się czujemy i nie powodują dawkę dodatkowego stresu.

  1. Talent Show jedyną drogą zdobycia popularności?

Programy telewizyjne nie są koniecznością, aby zaistnieć na rynku muzycznym. To sposób na pokazanie się szerszemu gronu odbiorców, lecz nie jest to jedyna droga. Wszystko zależy od podejścia. Wielu ludzi decyduje się na nagrywanie i puszczanie muzyki do sieci. Często talent show paraliżują uczestników i w wyniku stresu wypadają gorzej.

  1. Autorski materiał

Każdy program rządzi się własnymi prawami. Nigdy nie mamy pewności, jakie utwory będziemy śpiewać w dalszych etapach i ile potrwa nasza przygoda. Na pierwszych castingach nie ma wymogu konkretnych utworów, możemy przyjść ze swoimi numerami. Jednak trzeba liczyć się z tym, że jury może poprosić nas o wykonanie popularnej piosenki. Warto wspomnieć, że w finałowych odcinkach The Voice of Poland mamy możliwość zaprezentowania autorskich kawałków.

  1. Czy programy telewizyjne są dla każdego?

Talent show nie jest odpowiednie dla każdego gatunku muzycznego. Popularność zdobywają tam popowe mainstreamowe kawałki. Niespotykana jest muzyka klasyczna, jazzowa. Statystki pokazują, że tylko niektóre gatunki muzyczne pozwalają na spektakularne sukcesy. Trzeba zdawać sobie sprawę, że opieranie się na programie telewizyjnym jest dobre, ale w międzyczasie trzeba robić swoje. Nie wolno mieć wygórowanych oczekiwań. Warto szukać swojego stylu, barwy głosu, indywidualności. To autentyczność zawsze stoi na pierwszym miejscu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu Talent Show od kuchni  oraz innych wywiadów na stronie Delphy Records na Facebooku.

Talent Show od kuchni | 🔴 LIVE z IVO Kmiecik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *