Pasję do muzyki odkryła dzięki Cleo. Wywiad z 15-letnią Emilią Grązik z Łodzi

Olena, Michał Wasilewski i Zuza Ossowska w półfinale International Songwriting Competiton 2020!
25 lutego, 2021
wytwórnia delphy records dzień kobiet
13 piosenek od wokalistek Delphy na Dzień Kobiet 2021
8 marca, 2021

Emilia Grązik to utalentowana 15-letnia wokalistka z Łodzi, która w lutym 2021 roku opublikowała swój pierwszy, autorski utwór pt.: “Odkryj Swoje Wnętrze”. O planach, marzeniach i o szczęściu w życiu – wywiad z Emilią przeprowadza Rafał Konieczny.

Rafał Konieczny: Przede wszystkim, przedstaw się – ile masz lat, z jakiego miasta pochodzisz, co robisz na co dzień? W jaki sposób możesz opisać swój charakter?

Emilia Grązik: Mam 15 lat i jestem z Łodzi. Uczę się w Liceum Ogólnokształcącym Umiejętności Twórczych i nie ma dnia, w którym bym nie śpiewała, ponieważ muzyka jest całym moim życiem. Jestem pozytywną osobą, patrzę na świat przez różowe okulary i mimo, że w niektórych sytuacjach nie jest to łatwe, to zawsze staram się znaleźć dobre strony sytuacji i nigdy się nie poddaję – walczę do końca, nawet jeżeli wymaga to ode mnie dużo pracy i wysiłku. Uwielbiam pomagać ludziom, a w szczególności seniorom, np. śpiewając corocznie na ich świątecznych spotkaniach. Wspieram również WOŚP, bo zawsze chciałam być wolontariuszką.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z muzyką, w którym momencie życia pojawiła się chęć do tworzenia muzyki?

Moją pasję do muzyki odkryłam w wieku 8 lat dzięki występowi Cleo, którą zobaczyłam w telewizji podczas występu na Eurowizji w 2014 roku. Zaczęłam wtedy coraz więcej śpiewać, oglądać więcej gwiazd muzycznych i oczywiście zaczęłam się tym bardziej interesować, jednak dopiero 4 lata później zaczęłam uczęszczać na lekcje śpiewu.

Premiera Twojej autorskiej piosenki “Odkryj Swoje Wnętrze” za nami. Powiedz, co stało za decyzją, aby stworzyć własny singiel?

Zanim rozpoczęłam swoją przygodę z Delphy Records, często się zdarzało, że jeździłam na konkursy piosenki, gdzie próbowałam obyć się ze sceną, żeby czuć się na niej swobodnie i zwalczyć stres towarzyszący mi podczas występów. Nie chciałam jednak z nikim rywalizować, bo dla mnie ważne było to, żeby dobrze zaprezentować się na scenie. Zdecydowałam napisać własny utwór, bo byłam ciekawa jak wygląda cały proces powstawania i nagrywania takiej piosenki, i jak długo to trwa. Cała przygoda rozpoczęła się, kiedy znalazłam tę wytwórnię w Internecie – pierwsze co zrobiłam to poruszyłam tę kwestię z moim rodzicami, którzy bez wahania zadzwonili i zdobyli wszystkie niezbędne informacje i tak właśnie zaczęła się moja współpraca z  Delphy Records.

O czym jest Twoja piosenka “Odkryj swoje wnętrze” i jaką wiadomość wysyłasz nią do swoich słuchaczy?

Moja piosenka pt. ,,Odkryj swoje wnętrze” opowiada o odkryciu siebie, pokazaniu światu kim tak naprawdę się jest. Ze względu na to, że ja sama jeszcze siebie odkrywam muzycznie, chciałam przede wszystkim  przekazać moim słuchaczom, że warto siebie odkrywać, bo każdy odnajduje siebie na różne sposoby i chciałabym przekazać dużo pozytywnych emocji. Piosenka sama w sobie jest bardzo pozytywna i właśnie taką chciałam stworzyć: pozytywną i energiczną, oraz oczywiście adekwatną do mojego wieku.

Czy współpraca z Delphy Records nad Twoją pierwszą piosenką autorską była dla Ciebie wymagająca?

Podczas tworzenia utworu na Sesji Songwriterskiej byłam bardzo podekscytowana i nawet nie potrafię opisać słowami jakie emocje mi towarzyszyły. Aż nie wierzyłam, że wszystko dzieje się naprawdę, że spełniam swoje marzenia, że mogę stworzyć swój własny autorski utwór. Tekst napisałam w domu, ponieważ miało to być moje autorskie wykonanie, to postanowiłam podjąć się wyzwania. Stworzyłam cały refren, a na sesji zostały dopisane zwrotki. Bardzo mnie cieszyła swoboda jaką dostałam – wymyślałam i wprowadzałam różnego rodzaju wokalizy, ozdobniki i to co chciałam zawrzeć w moim singlu. Podobnie było na nagraniach w studiu Delphy Records, gdzie nagrywałam wokal do swojej piosenki z dwójką wspaniałych, utalentowanych ludzi. Proces nagrań poszedł jak z płatka – miałam bardzo dobrze przećwiczony materiał i nie zżerała mnie trema aż tak jak myślałam, że będzie – pewnie przez to, że nie było to moje pierwsze doświadczenie w studiu. Cały proces zajął zaledwie 4 godziny, więc udało się nam z tym uwinąć błyskawicznie. Warto też dodać jak wiele nauczyłam się współpracując z ekipą Delphy – szczególnie tego, jak bardzo warto być osobą otwartą i pewną siebie, ale również i wielu technicznych spraw związanych z nagraniami.

Do czego zmierzasz muzycznie? Jakie masz plany przed sobą?

Moim wielkim marzeniem zawsze był występ w telewizyjnym talent show typu “Szansa na Sukces”, gdzie wiele znanych osób zaczynało swoją karierę. Zaczęłam już jakoś konkretniej myśleć o mojej przyszłości, którą chciałabym wiązać z muzyką, i wiem, że zostanie piosenkarką jest możliwe tylko jeżeli będę ciężko pracowała i kiedy będę ambitna. Chciałabym spełnić też jedno z takich moich większych marzeń jakim jest wydanie swojej pierwszej debiutanckiej płyty, na której znajdowałyby się moje autorskie utwory, które nie byłyby napisane za mnie, lecz przeze mnie. Bardzo bym też chciała dawać koncerty, posiadać fanów, z którymi mogłabym się dzielić moją twórczością – chciałabym podróżować z moją muzyką po Polsce, jednak są to już dalekosiężne plany.

Jakie masz hobby poza muzyką? Czym się interesujesz?

Jeżeli chodzi o moje hobby poza śpiewaniem, ostatnio zaczęłam się interesować zdrowym odżywianiem. Dzięki temu mam dużo więcej energii, lepiej się czuję. Wiem, że nie jestem w stanie przewidzieć mojej kariery piosenkarki, więc moim planem B stało się właśnie bycie dietetykiem. Oczywiście teraz mam naukę, która jest dla mnie najważniejszym priorytetem. Za 2 lata mam maturę, do której zaczęłam się już teraz intensywnie przygotowywać, bo wiem, że to też przygotowuje w pewien sposób ludzi do życia i uważam, że wykształcenie jest bardzo ważną rzeczą w życiu.

Na koniec chciałabym dodać, że jestem najszczęśliwszym człowiekiem na całym świecie i jestem pewna, że z takimi ludźmi, jakich mam wokół siebie naprawdę mogę spełnić swoje marzenia. Uważam, że każdy kto ma jakiekolwiek marzenie, jeśli jest dobry w tym co robi i czuje, że to jest właśnie jego miejsce, to bez wahania powinien to robić, bez znaczenia jak trudno nie będzie.

Chciałabym  bardzo podziękować moim rodzicom, bez których to wszystko nie byłoby możliwe, oraz całej wytwórni Delpy Records za całą pomoc przy współtworzeniu mojego singla – mam nadzieję, że na tym nasza współpraca się nie zakończy!

Obserwuj Emilkę na jej Instagramie: www.instagram.com/emiliagrazik

Posłuchaj piosenki “Odkryj Swoje Wnętrze” na Spotify: www.delphy.pl/OdkryjSwojeWnetrze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *